Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne

Ogniwa fotowoltaiczne (inaczej zwane fotoogniwami lub ogniwami słonecznymi) to półprzewodniki, które przetwarzają energię z promieni słonecznych w czysty prąd elektryczny. Aby to zrobić, wykorzystują swoje właściwości fizyczne. Gdy promienie słońca padają na ogniwo, zachodzi tzw. zjawisko fotowoltaiczne.

Moduły w ofercie :

LONGI SOLAR 450WP

LONGi Solar jest wiodącym producentem wysokiej sprawności modułów fotowoltaicznych. Producent od ponad 18 lat skupia się na technologii monokrystalicznej  co uczyniło go największym producentem monokrystalicznych modułów fotowoltaicznych.
Parametry techniczne
Dodatnia tolerancja mocy: gwarantowana 0~+5W
Wysoka sprawność modułu: 20,9%
Redukcja ryzyka powstawania hotspotów dzięki obniżeniu natężenia prądu pracy ogniwa i zoptymalizowanej konstrukcji elektrycznej
Wyższa wydajność energetyczna przy niższej temp. robocze

 

 

 

JA SOLAR 380WP

Panel fotowoltaiczny JA SOLAR 380W/MR-BF wykonany w technologii monokrystalicznej, cechuje się podwyższoną do 20,3% sprawnością. Panel jest wykonany w technologii ogniw multibusbarowych ciętych na pół, która polega na zastosowaniu w ogniwach aż 9 ścieżek przewodzących prąd (bus bar) zamiast tradycyjnie od 3 do 5. Większa liczba przekłada się na większą odporność na mikropęknięcia powodujące zmniejszanie mocy panelu. Panele cechują się także zwiększonym dopuszczalnym obciążeniem prądem rewersyjnym (zacienienie!).

 

Inwertery/Falowniki

W ofercie posiadamy inwertery światowych producentów m.in Fronius  Solis  Sofar  SMA  Huawei